O skupině Nickelback

2. listopadu 2006 v 22:54 | Katka |  ► Nickelback
Členové:
Chad Kroeger (zpěv, kytara)
Ryan Peake (zpěv, kytara)
Mike Kroeger (baskytara)
Ryan Vikedal (bicí)
Tato kapela pochází z kanadského Vancouveru a vznikla v roce 1996. Nejprve v kapele zpívali sourozenci Mike Kroeger (baskytara) a Chad Kroeger (baskytara a zpěv), jejich bratranec Brandon (bicí) a Ryan Peake (baskytara, zpěv). Mike dlouho nevěděl, jak kapelu pojmenovat, ale pak našel inspiraci v kavárně, ve které tou dobou pracoval. Každý den prodával pití a když zákazníkům vracel peníze, pokaždé připojil: "Here's your nickel back."(Tady máš niklák nazpátek.) Mno a tak vzniknul název kapely.
V roce 1997 vydali první album Curb. Poté co ze skupiny odešel bubeník Brandon, nahradil ho Ryan Vikedal. Pod vedením své nezávislé firmy vydali v roce 1999 své druhé album The State, které už slavilo úspěch. Pecky Breathe (v ní zpívá Chad o imaginární schůzce Stalina a Churchilla), Old enough a Leader of men se dlouho držely na prvních příčkách celosvětových hitparád. V roce 2001 vyšlo jejch třetí album Silver side up, které skupině přineslo asi největší úspěch zásluhou hlavní písně, smutné balady How you remind me, kterou Chad napsal po rozchodu se svou přítelkyní. Tomu také odpovídá smutná atmosféra této písně, která vstoupila posluchačům do mysli velice nevnuceně a snadno, a proto zná dnes Nickelback celý svět. Nyní vydali Nickelback nový song Too bad, který je také založen na osobním prožitku. Chad ho napsal na motiv činu jeho a Mikeova otce, který v dětství opustil rodinu - takže není o nic veselejší, ale přesto zůstává na prvních příčkách hitparád. Nickelback získali za svoji hudbu mnoho ocenění: na Candian Award Show získali první místo za nejlepší skupinu, nejlepší rockové album a nejlepší song. V USA získali za album Silver side up čtyři platinové desky, v Kanadě pět platinových desek, další dvě v Austrálii, ale i Anglii a Švýcarsku. Chad také navíc nedávno nazpíval společně s Josey Scottem titulní píseň k filmu Spider-man s názvem Herop, takže za těch šest let své existence toho Nickelback dokázali opravdu hodně.
Co vlastně hrají? Jeden kritik to označil za: úderný mix ALICE IN CHAINS (bez jejich temných zákoutí), SOUNDGARDEN (bez psychedelických excesů), NIRVANY (bez punkové rozjívenosti) a METALLIKY (bez thrashových základů); to vše typicky sekaným rytmem...
V roce 2002 se Nickelbacku podařilo něco, co opravdu nikdo nečekal. Obrovský hit "How You Remind Me", podle Billboardu nejhranější skladba v rádiích v roce 2002, způsobil, že se alba "Silver Side Up" prodalo přes devět miliónů a Nickelback se také stali nejhranějším rockovým umělcem roku. Nickelback jsou tedy v nelehké pozici, aby dokázali, že jejich kariéra nestojí na jednom hitu. První singl z alba "The Long Road" (2003) nasvědčuje tomu, že se jim to daří.
Diskografie:
2005 All The Right Reasons
2003 The Long Road
2001 Silver Side Up
2001 Silver Side Up
1999 The State
1996 Hesher
1996 Curb
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama